Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
UWAGA! Przenosimy się na nowy adres: http://forum.silberberg.dkonto.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Korpus Kadetów 2019- REGULAMIN
Autor Wiadomość
Prim 
Villsvin
niziołek


Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2019, 18:05   Korpus Kadetów 2019- REGULAMIN

KORPUS KADETÓW OBOZÓW SILBERBERG
2019

REGULAMIN
Korpus Kadetów tworzymy dla naszych weteranów, którzy, choć wyrośli już z wieku, w którym jeździli na obozy lub też nie mają finansowych możliwości, chcieliby nadal uczestniczyć w tworzeniu i ożywianiu świata Silberbergu.
Opcja jest dostępna tylko dla osób pełnoletnich, weteranów obozów Silberberg.
1. Do Korpusu Kadetów przystąpić mogą tylko osoby pełnoletnie.
a. Wyjątkiem od tej zasady są osoby zaproszone na Korpus Kadetów, posiadające pisemną zgodę od rodziców na uczestnictwo w aktywnościach związanych z wolontariatem.
2. Kadetom przysługuje:
a. nocleg w namiotach, halli lub w innym zadaszonym miejscu wskazanym przez organizatora, gdzie mają zapewniony materac oraz koc wojskowy (śpiwór trzeba mieć własny). Kadeci odpowiadają za powierzony im sprzęt noclegowy.
b. wyżywienie obozowe – śniadania, obiady i kolacje.
c. ubezpieczenie NNW na kwotę minimum 20 tys. zł
3. W zamian za zapewnienie wymienionych w pkt. 2 warunków, Kadeci są zobowiązani do pracy przy organizacji obozu. Obowiązki Kadeta:
a. pomoc w prostych pracach obozowych pod kierunkiem Szefa Działu Technicznego albo Bufetu. Są to przykładowo – wynoszenie beczki ze zlewkami, sprzątanie łaźni i halli, sprzątanie terenu obozu, cięcie drewna do ogniska, pomoc przy zaopatrzeniu itp. Nie mogą to być prace, wymagające szczególnych umiejętności technicznych.
b. w przypadku takiej konieczności – pilnowanie terenu obozu pod nieobecność grupy
c. uczestniczenie w akcjach w terenie – w formie odgrywania prostych postaci fabularnych, bez wymogu szczegółowej znajomości fabuły lub umiejętności aktorskich. Mogą być wymagane umiejętności szermiercze, na pewno będzie wymagana kondycja i sprawność fizyczna na poziomie wyższym niż przeciętna. Jest to jednocześnie prawo Kadeta – tj. organizatorzy nie mogą odsunąć Kadeta całkowicie od uczestniczenia w akcjach w terenie.
d. organizacja i uczestniczenie w akcjach obozowych – po konsultacji z osobami z Działu Fabularnego każdy Kadet na czas trwania obozu otrzymuje jedną lub więcej postaci, które będzie odgrywać podczas obecności na terenie obozu. W czasie, określonym przez osoby sterujące fabułą, z pomocą tych postaci Kadeci będą organizować samodzielne akcje obozowe, uzupełniające pracę OG stacjonarnych. Akcje te obejmują także zatwierdzanie różnego rodzaju „magicznych” form aktywności graczy (zależnie od wskazań Działu Fabularnego) oraz treningi szermierki, wymagać więc będą szczegółowej znajomości zasad gry.
Kadeci w czasie wolnym będą mogli przebywać na obozie, korzystając z opracowanych postaci.
e. pomoc w działach zaplecza – Kadeci mają obowiązek pomagać w tych działach zaplecza, które potrzebować będą pomocy. W przypadku, jeśli wykonanie zadania będzie wymagało szczególnych umiejętności, Szef Działu jest zobowiązany do przeszkolenia Kadeta w tym zakresie.
4. Osobom uczestniczącym w obozach w ramach Korpusu Kadetow, nie wolno:
a. spożywać alkoholu ani żadnych substancji odurzających. Jest to zakaz obowiązujący wszystkich bez wyjątku (także kadrę obozów). Przy najmniejszym podejrzeniu spożywania alkoholu Kadet zostanie poproszony o próbę na alkomacie, w przypadku wyniku pozytywnego opuści obóz w trybie natychmiastowym. W przypadku podejrzenia spożywania środków odurzających zostanie wezwana policja.
Jedynym momentem, kiedy powyższy zakaz zostaje zawieszony, są dni pomiędzy turnusami, kiedy na obozie nie ma żadnych uczestników.
b. osoby palące –palenie papierosów jest dozwolone wyłącznie w wyznaczonym miejscu poza terenem obozu oraz wyłącznie w czasie wolnym.
c. karać samodzielnie uczestników obozów w żadnej formie. Kadeci nie są kadrą i nie mają takich kompetencji.
d. Wchodzić za bufet, chyba, że ktoś z kadry o to poprosi.
e. pod żadnym pozorem nie wolno Kadetom nawiązywać żadnych prywatnych kontaktów z obozowiczami, wykraczających poza koleżeństwo. Dotyczy to tak kontaktów damsko-męskich, jak i ewentualnych przejawów wrogości czy niechęci.
5. W przypadku unikania wypełniania obowiązków zawartych w pkt.3 lub też w przypadku złamania któregoś z zakazów lub też w przypadku zachowania rażąco odbiegającego od norm koleżeńskich Kadet zostanie poproszony o opuszczenie terenu obozu. W szczególności zwracać będziemy uwagę na zachowanie Kadetów względem graczy.
Ogólne normy zachowania:
a. kultura zachowania - Kadetów obowiązują te same zasady, co kadrę i obozowiczów – nie przeklinamy na terenie obozu, nie dopuszczamy do niszczenia sprzętu przez siadanie na barierkach, chodzenie po skarpach, kładzenie nóg na palenisku itp.
b. obowiązują zasady uczciwości i koleżeństwa – dbamy o powierzony sprzęt (w przypadku zaniedbania można zostać obciążonym kosztami zniszczenia sprzętu), odkładamy rzeczy na miejsce, nie unikamy wypełniania obowiązków, staramy się nie odreagowywać stresu i zmęczenia na innych, staramy się pomagać, nawet jeśli dana czynność nie leży bezpośrednio w zakresie przydzielonych obowiązków.
6. W przypadku, jeśli ktoś z Kadetów lub też ktoś z kadry zachowa się w sposób niewłaściwy względem Kadeta, należy albo wyjaśnić to z nim bezpośrednio po zajściu, albo zgłosić to kierownikowi obozów, także bezpośrednio po zajściu.
7. Organizator ma prawo nie przyjąć zgłoszenia na Korpus Kadetów bez podawania przyczyny z tym związanej.
8. Każdy Kadet ma przydzielonego Opiekuna do którego może zwracać się ze wszelkimi pytaniami oraz problemami związanymi z powierzonymi obowiązkami.

OŚWIADCZENIE
Ja, niżej podpisany, oświadczam, że:
1. Zapoznałem się z powyższym regulaminem i nie mam do niego zastrzeżeń. Wszelkie wątpliwości wyjaśniłem ustnie z kierownikiem obozów przed przystąpieniem do Korpusu Kadetów. Tym samym zobowiązuję się do przestrzegania zasad powyższego regulaminu.
2. Podałem swoje dane, niezbędne do ubezpieczenia NNW.
3. Zgodnie z moją wiedzą mój stan zdrowia i kondycja pozwalają mi na przystąpienie do Korpusu Kadetów oraz nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne, mogące stanowić w tym przypadku zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa mojego lub innych osób.
4. Jestem świadomy zagrożeń, związanych z uczestnictwem, w tym także ryzyka obrażeń i nie będę w związku z zaistnieniem takowych wnosić żadnych roszczeń (poza należnym ubezpieczeniem) względem kogokolwiek, w tym organizatora.
_________________
Primula Seweird- niziołek i druidka, pierwsza Imperialistka wśród nie- ludzi, sprzymierzona z Ludem Qarnachasayosyran, Ludzi- którzy Wiedzą, przyjaciółka Nayestecae
Primrose Goldworthy- niziołek i druidka, sprzymierzona z orkami Imperialistka, która obudziła Starych Bogów
Phlox dar Gorn- była banitka, czarownica z mroczną duszą, wdowa po Lambercie dar Gorn,
Cinna- historyk i druid, sapientystka, członkini Sztabu Konspiracji Północy, jedna z tych, którzy przypisali domeny Północy Opiekunom
Tari'gar- nieustępliwa i wymagająca admirał floty Talsoi
Surfinia- hobbitka z gminy w pobliżu zgliszcz Birki, żona Szomera z krwią tysięcy na rękach
Pixie- goblińska wojowniczka z plemienia Harcu

„Aby coś znaleźć, trzeba poszukać.
Istotnie, zazwyczaj kiedy się szuka, w końcu się coś znajduje, nie zawsze jednak dokładnie to, o co chodziło...”

"Czasem ku przeznaczeniu prowadzi właśnie ta droga, którą nie chcemy kroczyć"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13